W wielu gospodarstwach rolnych opłaty za energię są jednymi z największych kosztów prowadzenia działalności. Prąd z roku na rok drożeje, a rachunki sięgają często kilku tysięcy złotych miesięcznie. Teraz możesz to zmienić instalując własną elektrownię. Instalacja fotowoltaiczna bezpłatnie zamienia promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, która jest wykorzystywana w domu oraz w budynkach gospodarczych rolnika. Właściciel domu staje się wtedy prosumentem energii czyli jednocześnie jej producentem i konsumentem.

Wykorzystaj nieużytki i powierzchnie dachów aby zaczęły przynosić oszczędności. Możes zamontować instalację na: dachach domów lub budynków gospodarczych (płaskich lub skośnych), na polu, podwórku lub ogrodzie, czy też na garażu bądź wiacie.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualny oraz optymalny energetycznie projekt i dokumentację wykonawczą, a także zapewnimy wsparcie finansowe. Projektując instalację uwzględniamy specyfikę budynków i ich nasłonecznienie oraz zużycie energii na potrzeby domu lub gospodarstwa.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z: paneli fotowoltaicznych, falownika (inwertera), nierdzewnej konstrukcji montażowej, okablowania i zabezpieczeń. Żywotność takich instalacji to ok. 35-40 lat. Oferowane przez naszą firmę komponenty są dobrane z najwyższą starannością a projekt indywidualnie dopasowywany dla każdego Klienta. Pracujemy wyłącznie na uznanych i sprawdzonych markach a elementy instalacji fotowoltaicznej posiadają wieloletnie gwarancje producenckie (12- 25 lat dla wydajności paneli oraz od 10 lat dla inwerterów). Jest to nowoczesny sprzęt przystosowany do bezawaryjnej i bezobsługowej pracy przez dziesiątki lat.

Twoja instalacja fotowoltaiczna zapewni Ci realne oszczędności - wysokość dotychczasowych rachunków za prąd zmniejszy się o 90%.  Będzie to kilka lub kilkanaście tysięcy złotych zysku na rok! Dzięki systemowi opustów wyprodukowana, a nie zużyta energii trafi do sieci, a instalacja bezpłatnie odbierze ją nawet w 80% w ciągu roku (np. w okresie zimowym przy słabym nasłonecznieniu).

Dzięki spadkowi cen oraz dzięki wsparciu finansowym poprzez dotacje, ulgi, kredyty instalacja fotowoltaiczna jeszcze bardziej się opłaca. Koszt inwestycji zwraca się zazwyczaj w 5-7 roku użytkowania!

Wykorzystaj liczne programy wsparcia i ulgi dla gospodarstw rolnych, aby obniżyć koszt montażu i realnie skrócić okres zwrotu z inwestycji.

Na obecną chwilę właściciele domów mogą skorzystać z programów:

- MÓJ PRĄD

- CZYSTE POWIETRZE

- AGROENERGIA 2021

- ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

- ODLICZENIE 25% OD PODATKU ROLNEGO

- ODLICZNIE PODATKU VAT

Rolnikom płacącym podatek rolny przysługuje ulga inwestycyjna, w ramach której w gospodarstwie można odliczyć 1/4 sumy wartości zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej od tego podatku. Z ulgi można korzystać przez 15 lat od zakończenia inwestycji.

Dodatkowo jeśli jesteś płatnikiem podatku VAT w gospodarstwie, masz prawo do odliczenia go w całości i odzyskać 23% poniesionych kosztów.

Image

Dlaczego warto?

Image

Proces realizacji

Image
Image