Firmy zużywają ogromne ilości energii. Praca wielu maszyn i urządzeń, oświetlenia, klimatyzatorów, wentylatorów, komputerów, urządzeń chłodniczych i grzejnych stanowi miesięczny koszt kilkunastu a na nawet kilkudziesięciu tysięcy zł. 

Możesz ograniczyć te wydatki poprzey własną elektrownię fotowoltaiczną.  Instalację montuje się na dopasowanej konstrukcji na dachu płaskim lub skośnym o dowolnym pokryciu lub na gruncie. W ten sposób można wykorzystać niezagospodarowane duże połacie dachów lub nieużytków gruntowych, wytwarzać  energię na potrzeby firmy i generować zyski.

Również instytucje, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe wykorzystują dachy swoich nieruchomości na montaż paneli fotowoltaicznych. Tym samym zmniejszają opłaty wspólnotowe dla mieszkańców za utrzymanie części wspólnych budynków (oświetlenie klatek schodowych i otoczenia budynków, pracy wind, wentylatorów, bram).

Audyt w firmie pozwala poznać jej profil energetyczny, godziny wzmożonej pracy, zapotrzebowanie, parametry sieci, nasłonecznienie, warunki techniczne budynku i otoczenia. System działa z optymalną wydajnością głównie w ciągu dnia, czyli właśnie wtedy, gdy energia w firmie jest efektywnie konsumowana.

Zadbaj o ekologiczny, nowoczesny oraz innowacyjny wizerunek firmy, dbającej o środowisko i zainwestuj w fotowoltaikę!

 

Instalacja fotowoltaiczna składa się z: paneli fotowoltaicznych, falownika (inwertera), nierdzewnej konstrukcji montażowej, okablowania i zabezpieczeń. Żywotność takich instalacji to ok. 35-40 lat. Oferowane przez naszą firmę komponenty są dobrane z najwyższą starannością a projekt indywidualnie dopasowywany dla każdego Klienta. Pracujemy wyłącznie na uznanych i sprawdzonych markach a elementy instalacji fotowoltaicznej posiadają wieloletnie gwarancje producenckie (12- 25 lat dla wydajności paneli oraz od 10 lat dla inwerterów). Jest to nowoczesny sprzęt przystosowany do bezawaryjnej i bezobsługowej pracy przez dziesiątki lat.

Przedsiębiorcy naturalną drogą szukają oszczędności w swoich firmach. Redukcja kosztów energii elektrycznej to świetny kierunek. Można zredukować jej koszty już od momentu zamontowania instalacji, a zwrot inwestycji następuje zazwyczaj po ok. 4-5 latach (ok. 20% rocznie). Dzięki instalacji można zredukować rachunki za energię elektryczną zazwyczaj o ok. 80-90%. To kilka lub kilkanaście tysięcy złotych zysku w skali każdego roku pomnożone przez dziesiątki lat używania instalacji. Od chwili podłączenia instalacji przez dziesiątki lat można cieszyć się darmową energią oszczędzając w ten sposób dużą sumę pieniędzy i obniżając już na stałe koszty działalności.

Dziś instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie na kieszeń każdego przedsiębiorcy i w przeliczeniu na 1kW jest tańsza niż dla domu. Dzięki spadkowi cen podzespołów, preferencyjnym kredytom, leasingowi oraz możliwości odliczeń blisko połowy wydatków w podatkach dochodowym i VAT trwa dynamiczny wzrost popularności i ilość montowanych instalacji fotowoltaicznych.

Firmy instalujące u siebie fotowoltaikę do mocy 50 kWp mogą być teraz prosumentami czyli jednocześnie producentami i konsumentami energii. Wytworzona we własnej elektrowni słonecznej energia wykorzystywana jest najpierw na potrzeby firmy, a niewykorzystana nadprodukcja może być bezpłatnie zmagazynowana w sieci dostawcy i odebrana samoczynnie ze stosownym opustem w ciągu roku (nocą lub zimą) poprzez licznik dwukierunkowy. Energia wytworzona w nadmiarze przez firmę może być też odsprzedana do Zakładu Energetycznego na zasadach ogólnych lub w systemie aukcyjnym na wolnym rynku.

Firma nie tylko ma niższe koszty działania ale zyskuje prestiż i atrakcyjny ekologiczny wizerunek środowiskowy, a wartość nieruchomości wzrasta o cenę instalacji fotowoltaicznej.

Właściciel stacji diagnostycznej opłaca rachunki za prąd ok. 1500 zł/msc. netto plus VAT. Zużywa ok. 2.500 kWh/msc (ok. 30.000 kWh/rok).

Dobrano instalację fotowoltaiczną o mocy 32 kWp, która wytworzy rocznie ok. 30.000 kWh i zaspokoi potrzeby klienta. Roczne klient zaoszczędzi ok. 18.000 zł. netto plus VAT.

Zakup systemu to ok. 95.000 zł. netto. Odliczył cały VAT 23%. Dodatkowo dzięki jednorazowej amortyzacji całego kosztu netto w podatku dochodowym liniowym 19% zyskał 18.050 zł. Z własnej kieszeni wydał więc 76.950 zł, a inwestycja zwróci się już po ok. 4,3 roku. Przyjęta kalkulacja nie uwzględnia jedna wzrostu energii rok do roku. Firma od uruchomienia instalacji energię pozyskuje za darmo, a oszczędności przez wiele lat będzie gromadzić lub inwestować.

Przedsiębiorcy często szukają inwestycji obniżających koszty firmy i płacone podatki . Fotowoltaika w odróżnieniu od zakupu auta, które się starzeje i tworzy wydatki jest mądrzejszą inwestycją (ulokuje kapitał i będzie przez dziesiątki lat generować jedynie zyski).

Przedsiębiorca- płatnik podatku VAT kupując instalację fotowoltaiczną z montażem ze stawką 23% może go w pełni odliczyć. Przy leasingu, podatek VAT jest rozpisany na raty leasingowe i w tych comiesięcznych częściach może być odliczany ze stawką 23%.

Firmy także amortyzują koszty za instalację, ewentualne odsetki od kredytu i odpisują je od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. W przypadku leasingu odpisują wszystkie ponoszone opłaty (raty, prowizje, opłatę wstępną, itd.).

Dlaczego warto?

- produkcja darmowej energii na własne potrzeby i tym samym redukcja wydatków za prąd,
- mniejsze podatki (możliwość odpisania VAT-u, kosztów leasingu, dokonania amortyzacji),
- szybki zwrot inwestycji i lokata kapitału oraz wzrost wartości nieruchomości,
- zmniejszenie kosztów stałych firmy, oszczędności z przeznaczeniem na kolejne inwestycje,
- wzrost konkurencyjności na rynku, możliwość obniżki kosztów produkcji lub usług,
- uniezależnienie energetyczne i od podwyżek cen prądu,
- prestiż innowacyjnego, wykorzystującego nowe technologie przedsiębiorcy, wygoda,
- wizerunek firmy świadomej ekologicznie, dbającej o środowisko,
- wykorzystanie na zysk niezagospodarowanych powierzchni (dachy, grunt, wiaty),
- bezobsługowość i bezawaryjność pracy instalacji, długoletnie gwarancje.

 

 

Proces realizacji

Image
Image